számlák rögzítése

Novemberi fejlesztéseink: fókuszban a számlák rögzítése

Novemberben számos hasznos funkcióval bővítettük a Taskingot. Célkeresztben a bejövő számlák gyorsabb, hatékonyabb rögzítése.

Novemberben az alábbi fejlesztéseket hajtottuk végre annak érdekében, hogy a szállítói számlák rögzítése a Taskingoban még gyorsabban, egyszerűbben menjen.

Számlák rögzítése: számla- és szállítói adatok kinyerése feltöltött PDF-számlákból

Annak érdekében, hogy a bejövő számla adatait ne kelljen kézzel rögzíteni, elindítottuk azt a fejlesztési folyamatot, melynek első lépésében az elektronikus számlákból valamint a szamlazz.hu által kiállított PDF-számlákból automatikusan kinyerjük a számla- valamint szállítói adatokat.

Önnek nem kell mást tennie, mint a számlát feltöltenie a „Számla rögzítése” képernyőn. Ezt követően a Taskingo megkísérli a számla- valamint szállítói adatok kinyerését a feltöltött PDF-ből.

Számla-adatok alatt a számla sorszámát, végösszegét, a fizetési módot, bankszámlaszámot valamint a számlán szereplő dátumértékeket (teljesítési dátum, kiállítási dátum, fizetési határidő) értjük.

Ha az adott szállító még nem szerepel az Ön szállítói között a Taskingoban, akkor a számla-adatok alapján előre kitöltjük a törzsadatokat és a szállítót felkínáljuk mentésre. Ezt követően az adott szállító következő számlájának feltöltésekor már a szállítói adatbázisból nyerjük ki az adatokat.

A szállító keresése a saját szállítói adatok között az adószám alapján történik. Ezért kérjük, hogy ellenőrizze, hogy elmentette-e a saját rögzített szállítóinál az adószámot, ha nem, pótolja. Így elkerülhetőek az adatduplikációk!

Adatkinyerés PDF-ből és elektronikus számlából

Számlák rögzítése: automatikus iktatási szám generálás

Ügyfeleink jelzése alapján automatizáltuk a bejövő számla belső iktatási számának generálását is. A Taskingo felismeri a bejövő számláknál rögzített legmagasabb iktatási sorszámot és a számla rögzítésekor automatikusan felkínálja az eggyel megnövelt sorszámot.

Lehetőség van több iktatási előtag párhuzamos használatára is, ezáltal biztosított az, hogy a számlák iktatási számában is megkülönböztessünk csoportosítási szempontokat (pl. projekt-alapú számlaiktatás esetén). A már létező iktatási előtagokat lista-nézetből tudjuk kiválasztani, de lehetőségünk van akár új előtag rögzítésére is.

Számla tervezett fizetési időpontjának rögzítése

Szintén ügyfél-visszajelzés alapján kibővítettük a bejövő számlákhoz megadható dátumok sorát a számla tervezett fizetési időpontjával.

Gyakori eset az, hogy egy-egy számlát nem a fizetési határidőben szeretnénk kifizetni, mert pl. a banki utalások konkrét heti időpontokban történnek meg vagy pedig egy-egy szállítói számla kifizetését a várható bevételekhez kell igazítanunk. Ezt támogatandó lehetőség van immár a számla kifizetésének tervezett időpontját is megadni. Ez a dátum alaphelyzetben megegyezik a számla fizetési időpontjával – így nem szükséges további adatot kézzel megadni akkor, ha nem akarjuk eltéríteni ezt a dátumot a fizetési határidőtől.

A következő fejlesztéseink ehhez a dátumhoz fognak kapcsolódni (pl. a tervezett fizetési időpont dashboardon történő megjelenítése, lista-funkciók során a fenti dátumra történő szűrés).

iktatoszam generalas

Számla fizetési módjának megadása

Lehetőség van immár a számla fizetési módjának rögzítésére is. A Taskingo ezt az adatot is megpróbálja kiemelni a feltöltött PDF-ből.

Jelenleg az átutalás, készpénz illetve bankkártya fizetési módokat készítettük elő, ügyfél-visszajelzés alapján azonban ez természetesen bővíthető. Ha szükségét látja további fizetési módoknak, kérjük jelezze ezt részünkre!

Bankszámlaszám rögzítése számlához

Banki átutalás esetén elengedhetetlen információ az, hogy mely bankszámlaszámra történjen meg a számlaösszeg átutalása. Amennyiben a szállítói törzsadatok között szerepel a szállítói bankszámlaszáma, úgy egy mozdulattal átemelhető ez a bankszámlaszám a fizetendő számla adataihoz is.

Természetesen a Taskingo ezt az adatot is megpróbálja kinyerni a feltöltött PDF-ből.

Helyesbítő számlák rögzítése

Immár lehetőség van a sztornó-számlákon kívül ún. helyesbítő számlák rögzítésére is. Ezek a számlák a feldolgozási folyamatban azzal a különbséggel vesznek részt, hogy nem történik feladatkiosztás a számla-kifizető személy részére (hiszen a helyesbítő számla negatív összegű, azaz nem kell kifizetni).

További fejlesztések előkészítés alatt!

A fenti módosításokkal előkészítettünk számos olyan további fejlesztést, melyeket a következő időszakban valósítunk majd meg és amelyek a bejövő számlák kezelését még hatékonyabbá és egyszerűbbé teszik.

Kérjük, lájkolja Facebook oldalunkat, hogy automatikusan értesítést kapjon legfrissebb bejegyzéseinkről!

Kövesse híreinket Facebook oldalunkon!

Kíváncsi a további fejlesztéseinkre? Iratkozzon fel hírlevelünkre és garantáljuk, hogy nem marad le semmiről!

Tetszett a cikk? Szeretne több ilyet olvasni?

Iratkozzon fel és elsőként értesülhet a legfrissebb cikkeinkről, akcióinkról!